Krótko o naszym  przedszkolu

Jesteśmy Niepublicznym Przedszkolem Edukacyjnym „PLANETA UŚMIECHU.” Nasza siedziba mieści się w Lubaniu przy ulicy Jeleniogórskiej 2 pomiędzy mostem na rzece Kwisa, a Zakładem Dr SCHUMACHER (kierunek Jelenia Góra). Posiadamy miejsca parkingowe i dogodny dojazd do naszego budynku. Mamy przestronne, jasne sale dla dzieci, proponujemy pełne wyżywienie ( catering ), nowoczesny sposób komunikacji z rodzicami, bezpieczny plac zabaw, piękne i ciekawe miejsca do spacerów z naszymi pociechami. Planujemy także w niedalekiej przyszłości podjęcie współpracy z przedszkolami na terenie Czech i Niemiec w celu lepszej integracji z sąsiadami na styku trzech granic.

Przedszkole czynne jest cały rok, zapewniając profesjonalną opiekę, pod czujnym okiem doświadczonego zespółu kadry, w przyjaznej i ciepłej atmosferze, która wpływa na poziom realizacji podstawy programowej oraz zajęć dodatkowych ( joga, tańce, język angielski ).

Główne hasła przewodnie naszej pracy z „milusińskimi” na PLANECIE brzmią :

• tolerancja i nauka to podstawa
  • uśmiech i zabawa to obowiązek
  • przyjaźń i integracja to oczywiste

a wszystko po to, by dzieci były szczęśliwe i uśmiechnięte, bo jak powiedział Janusz Korczak : „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat „.

przedszkole lubań

OPIEKA DZIENNA

To miejsce przeznaczone dla dzieci w wieku od 15 miesięcy do 2.5 roku, w którym uczą się:

• podstawowych zasad działania w grupie
  • czynności samoobsługowych
  • akceptacji innych dzieci
  • systematycznie rozwijać wyobraźnie
  • rozwijać mowę poprzez poznawanie nowych słów
  • sprawności ruchowej i koordynacji
  • rozwijać koncentrację i uwagę
  • stymulować koordynację wzrokowo- ruchową
  • ćwiczyć sprawność rączek i paluszków

W czasie zajęć ogólnorozwojowych oraz zabaw doświadczają i uczą się na przykład:

• podstawowych części ciała
  • nazw kolorów
  • nazw zwierząt
  • wesołych piosenek i wierszyków
  • wspólnie bawić oraz samodzielnie

MARTA KRAWCZYK

Ukończyła studia magisterskie w Wyższej Szkole Humanistycznej imienia Króla Stanisława Leszczyńskiego w Lesznie o kierunku Pedagogika w specjalności pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, a także studia licencjackie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej imienia Witelona w Legnicy o kierunku Pedagogika w specjalności pedagogika opiekuńcza z promocją zdrowia.

W swojej karierze zawodowej prowadziła zajęcia oraz szkolenia z dorosłymi jak i młodzieżą. Sprawowała opiekę nad dziećmi jako niania. Jest również kuratorem społecznym. Ponadto posiada umiejętności kadrowe i administracyjne. Jest osobą komunikatywną, zorganizowaną i pomysłową.
W życiu osobistym jest szczęśliwą żoną i mamą 2,5 letniej córki Elizy.

JOANNA MATYSIEWICZ

Ukończyła studia magisterskie w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu o kierunku Pedagogika w specjalności marketing i zarządzanie w edukacji, a także studia licencjackie w Kolegium Karkonoskim w Jeleniej Górze o kierunku Pedagogika o specjalności pedagogika opiekuńcza i resocjalizacyjna.

Doświadczenie zdobywała w pracy w świetlicy szkolnej z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym. Jest osobą systematyczną, dokładną i kreatywną. Ponadto posiada umiejętności artystyczne, plastyczne, a także manualne. Interesuje się malarstwem oraz muzyką.

O NAS

Mamy przestronne, jasne sale dla dzieci, proponujemy pełne wyżywienie (catering), nowoczesny sposób komunikacji z rodzicami, bezpieczny plac zabaw, piękne i ciekawe miejsca do spacerów z naszymi pociechami.

NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE EDUKACYJNE I OPIEKA DZIENNA (żłobek)
“PLANETA UŚMIECHU”

ul. Jeleniogórska 2